Vyhlášení volby kandidáta na děkana FEL

Výsledek vyjádření akademické obce k registrovaným kandidátům na děkana

Registrovaní kandidáti

Prof. Ing. Miroslav Husák, CSc.

Prof. Ing. Zbyněk Škvor, CSc.

Výsledek navrhování kandidáta na děkana členy akademické obce FEL

AS FEL z důvodu nezvolení kandidáta na rektora ČVUT posouvá termíny související s volbou děkana následovně:

Registrace kandidátů:do 16. 12. 2005 12:00
Setkání se členy AS FEL:6. 1. 2006
Setkání s akademickou obcí:10. 1. 2006 16:00
Termín voleb:13. 1. 2006

Tato změna byla schválena AS FEL 11. listopadu 2005

V souladu s posunem termínů souvisejících s volbou děkana se odpovídajícím způsobem posouvá termín vyjádření členů akademické obce k jednotlivým registrovaným kandidátům, které bude možné od 19. 12. 2005 na adrese https://fel.cvut.cz/vodena/.
Předsednictvo AS FEL

Akademický senát Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze vyhlašuje v souladu s § 27 odst. 1 písm. g) zákona č. 111/1998 Sb. volbu kandidáta na děkana fakulty pro funkční období 2006 - 2009.

Harmonogram volby:

Nezávazné návrhy kandidátů: do 11. 11. 2005
Registrace kandidátů:do 18. 11. 2005
Setkání se členy AS FEL:25. 11. 2005
Setkání s akademickou obcí:30. 11. 2005
Termín voleb:9. 12. 2005

Každý člen akademické obce má možnost nezávazně navrhnout jednoho či více kandidátů na děkana na https://fel.cvut.cz/vodena/ do 11. 11. 2005. Vyjádření členů akademické obce k jednotlivým registrovaným kandidátům bude možné na https://fel.cvut.cz/vodena/ od 19. 11. do 6. 12. 2005. Získané informace budou pro AS FEL podkladem pro volbu děkana.

Registrace kandidátů bude probíhat formou zaslání:

• písemného souhlasu s kandidaturou,
  • nezkrácené verze návrhu děkanského projektu,
  • zkrácené verze děkanského projektu v rozsahu jedné strany formátu A4,

to vše v zalepené obálce výrazně označené "Kandidát na děkana" předsedovi AS FEL na adresu:

Doc. Ing. Josef Dobeš, CSc., předseda AS FEL
ČVUT FEL, Technická 2, 160 00 Praha 6

Po uzavření registrace kandidátů budou zkrácené verze návrhů děkanských projektů zveřejněny na nástěnkách FEL. Do 19. 11. 2005 pošlou kandidáti nezkrácenou verzi děkanského projektu v elektronické podobě předsedovi senátu (dobes@fel.cvut.cz) ve formátu PDF. Tato verze bude zveřejněna.

Forma návrhu děkanského projektu je volná. Kandidát popíše svůj pohled na současný stav FEL a jasně a konkrétně představí základní cíle a způsoby jejich dosažení v daném volebním období s důrazem zejména na:

• koexistenci pedagogické a vědecké činnosti na FEL,
  • řízení kvality a odměňování pedagogické a vědecké činnosti na FEL,
  • budoucnost studijních programů na FEL,
  • zvýšení prestiže FEL, zájmu o studium na FEL, zájmu o absolventy FEL v průmyslu,
  • zvýšení zájmu o pedagogické či vědecké působení na FEL (i ze zahraničí).

AS FEL očekává od kandidáta na děkana:

• manažerské schopnosti a zkušenosti,
  • schopnost komunikovat v anglickém jazyce,
  • orientace v oblasti vysokého školství,
  • lustrační osvědčení,
  • všeobecný rozhled.

Způsob prezentace kandidátů na setkáních s AS FEL a s akademickou obcí bude upřesněn s ohledem na počet registrovaných kandidátů později.

Tento text byl schválen AS FEL dne 14. 10. 2005.