Cena děkana FEL za vynikající učební texty

Před zahájením akademického roku děkan vyhlásí, které učební texty a v jaké formě bude v daném akademickém roce odměňovat a jmenuje komisi, která posoudí a navrhne učební texty k odměně. Děkan stanoví minimální počet studentů, kterým je učební text v akademickém roce určen.

Učební text k ocenění předkládá vždy k 30.9. vedoucí katedry, která texty využívá ve výuce studentů.

Učební text předepsané formy smí být předložen k ocenění nejvýše jednou.

Návrh učebního textu k ocenění musí obsahovat:

1. Dva lektorské posudky, ve kterých je zdůrazněno, že výklad látky je zpracován výjimečným a studentům přístupným způsobem.
  2. Výsledky katedrální ankety studentů, ve které je učební text kladně hodnocen.
  3. Potvrzení, že učební text odbornou náplní odpovídá předmětu resp. souboru předmětů studijního plánu.
  4. Potvrzení, že učební text nepřevyšuje svým rozsahem předepsané rámcové limity.
  5. Potvrzení, že učební text je určen minimálně pro děkanem stanovený počet studentů.

V akademickém roce 2005/06 je Cena děkana FEL zaměřena k ocenění učebních textů pro studenty bakalářského i magisterského programu strukturovaného studia v klasické (knižní) i elektronické formě. Učební text je určen minimálně pro 100 studentů v akademickém roce.

Prof. Ing. Vladimír Kučera, DrSc., děkan