Promoce absolventů programu SpaceMaster

První absolventi programu SpaceMaster promovali v pátek 21.září v něměckém Wuerzburgu. SpaceMaster je evropský magisterský program zaměřený na vesmírný výzkum a technologie. Po společném prvním roce ve Wuerzburgu a ve švédské Kiruně si jednotliví studenti vybírají podle svých zájmů z nabídek studijních plánů připravených na celkem šesti evropských univerzitách. Na FEL ČVUT jde o program zaměřený na systémy a řízení pro vesmírné aplikace, který připravila a realizuje katedra řídicí techniky. V minulém školním roce u nás obhájilo diplomové práce a složilo státní závěrečné zkoušky osm studentů z evropských i mimoevropských zemí, v právě začínajícím školním roce očekáváme stejný počet studentů druhého kola tohoto programu. Celkový počet studentů právě přicházejících do již třetího kola, které bylo slavnostně zahájeno rovněž minulý týden ve Wuerzburgu, je pak asi padesát.

Další informace www.spacemaster.eu, www.spacemaster.cz.