Finále soutěže IBM - ČVUT Student Research Projects

Dne 9. 1. 2008 proběhlo na FEL ČVUT za účasti děkana FEL doc. Ing. Borise Šimáka, CSc. a generálního ředitele IBM Česká republika Ing. Aleše Bartůňka a za pozornosti médií slavnostní vyhlášení výsledků soutěže IBM - ČVUT Student Research Projects. Součástí vyhlášení výsledků byla i prezentace nejúspěšnějších projektů. Jedná se již o páté kolo soutěže. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: softwarové projekty a tvorba aplikací pro Cell Broadband Engine (procesory používané v konzolích PlayStation 3).

Hlavní cenu v kategorii Cell Broadband Engine získali Filip Šimek a Pavel Bazika za implementaci neuronových sítí RBF a algoritmů pro rozpoznávání řeči na procesoru Cell a v kategorii softwarových projektů Ondřej Buček a Miroslav Janošík za projekt hlasových anotací pro počítač ve vozidle. Všichni jsou studenti oboru Výpočetní technika.

Finalisté soutěže získali celkově 10 cen v celkové výši 79 tisíc Kč formou mimořádných stipendií.