ReM - Jan Ret, Pavla Enochová, Michal Mráz

Landscape/FEL/FEL-scape

K místu/zadání přistupujeme jako ke studovně a zároveň jako k relaxačnímu prostoru. Naším cílem je dopřát studentům místo pro práci a zároveň místo pro setkávání a odpočinek. Tématem prostoru je obytná krajina naplňující naše cíle. Jejím tvářením vznikají různé prostorové figury prostupující třemi funkčními zónami. Zóny jsou opticky členěny kabelovými poloprůhlednými příčkami, které umožňují prostor jemně rozčlenit a a také obohatit např. o posterovou výstavu. Ústředním tématem krajiny je ovšem možnost kolektivního/ individuálního studia a zároveň nepřeberného množství možností posedávání, polehávání, povalování. Krajina vybízí k prostorové flexibilitě závisející čistě na důvtipu a vynalézavosti uživatelů. Ať již k tomu poslouží .skládací. křesla, mobilní stolky, stoly nebo stahovací električtí panáččci visicí ze stropu s možností připojení notebooku. Prostor krajiny doplňuje knihovna a samozřejmě jídelní/kávový kout umístěný v přední části. Kout je možno doplnit o cateringové pulty a zřídit tak dočasný bar u příležitosti výstav, konferencí/seminářů či .párty. akcí. K zmíněné konferenční činnosti slouží stahovací plátno s možností žaluziového zatemnění umístěné v zadní části prostoru, kde se nabízí dostatek místa pro množství posluchačů. V případě rozsáhlejších akcí je možno stoly přestavit např. na rautový stůl či vystavovací pult. Židle jsou lehké, koncipované pro pohodlné sezení a zároveň umožňují snadné složení. Celý prostor je laděn do několika odstínů plynoucích napříč krajinou. Paletu barev tvoří přírodní zelená v různých odstínech, černá, různé stupně šedi a bílá. K hlavním použitým materiálům patří černá pryžová podlaha s penízkovým vzorem pohlcující částečně zvuk, perforovaný sádrokartonový podhled v prosvětlující bílé, jež plní také zvukově izolační funkci, zelené a bílé omítky stěn a sloupů a již zmíněné příčkové kabelové výplety v jejich klasické černé barvě. Dále v krajině používáme zeleného polstrování sedaček, polštáře a koberce s vysokým chlupem. Osvětlení zajišťují zavěšená svítidla žárovkového tvaru. Celý prostor sjednocujeme použitím vlastního grafického návrhu korespondujícím s elektrickými stahovacími panáčky a s umístění krajiny na FEL fakultě jako takové.

Portfolio