Mimořádná publikace na katedře matematiky

Člen katedry matematiky, Jaroslav Tišer, je spoluautorem výzkumné monografie J. Lindestrauss, D. Preiss, J. Tišer: Fréchet Differentiabilty of Lipschitz Functions and Porous Sets in Banach Spaces, Annals of Mathematics Studies, Priceton University Press, Princeton and Oxford, 2012.

Kniha vyšla v ediční řadě Annals of Mathematical Studies nakladatelství Princeton University Press. Tato edice, založená již v roce 1940, patří mezi nejstarší a nejrespektovanější v oblasti matematiky. Byly v ní publikovány mimo jiné významné práce Weyla, Godela, Churche a von Neumanna. Kniha obsahuje průlomové a hluboké výsledky v moderní analýze a otevírá několik nových výzkumných směrů. Je publikována s předními světovými odborníky, materiál je vysoce originální. Monografie a výsledky autorů sehrají významnou roli v dalším vývoji matematických disciplín. Tato výjimečná publikace přispěje k mezinárodní prestiži ČVUT.