Robosoutěž zná své vítěze

V pátek 12. prosince se v zaplněné Zengerově posluchárně Fakulty elektrotechnické ČVUT konalo finále 6. ročníku studentské Robosoutěže, jejímž letošním zadáním byla úloha na motivy oblíbené hry Pac - Man. V napínavém souboji získal zlatou medaili tým studentů ČVUT Tvoje máma ve složení Stanko Silvestr, Tomáš Artl a Jan Mánek.

Na druhém místě se umístil tým OutOfBricks z Jiráskova gymnázia Náchod, tvořený Martinem Němcem, Janem Polákem a Janem Jirmanem. Bronzovou pozici obsadili Lukáš Černý, Petr Cezner a Daniel Bukovský - tým 82 z Fakulty elektrotechnické. Za nejlepší design robota bylo oceněno uskupení SW90, jehož členy byli David Woller a Alice Suchá, kteří rovněž studují Fakultu elektrotechnickou ČVUT.

Různá technická pojetí konstrukce robotů, rozdílně zvolené strategie a nadšený zápal studentů pro věc, to vše přispělo k neopakovatelné atmosféře, která celou akci provázela.