Finále Cortex Challenge 2015

V pátek 18. 9. 2015 proběhlo na Katedře měření FEL ČVUT v Praze finále soutěže Cortex Challenge 2015 využívající kity STM 32 Nucleo s procesory s jádrem ARM Cortex.

Tuto soutěž pořádanou Katedrou měření (týmem vedeným Doc. Ing. Janem Fischerem, CSc.) materiálně podpořila Fakulta elektrotechnická a firma ST-Microelectronics. Ta také poskytla ceny pro finalisty, kteří v soutěži obsadili první tři místa.

První místo obsadil student, pan Ondřej Fidra ze ŠKODA AUTO a.s., Středního odborného učiliště strojírenského, s projektem „Laserová vypalovačka“. Projekt má vysokou úroveň a zcela snese srovnání s bakalářskými pracemi řešenými na FEL. Pan Fidra letos začne studovat na FEL v prvním ročníku programu Kybernetika a robotika.

Další dvě místa obsadily práce studentů ze SPŠE Ječná (Střední průmyslová škola elektrotechnická). Jednalo se o projekt „Návrh a realizace modulu (shieldu) s čidly pro Nucleo“ a projekt „Digitální osciloskop“.

Další fotografie můžete nalézt ve zprávě na webu SPŠE Ječné.

Autor 2. až 6. fotografie: Ing. Jiří Hladík, kat. měření