Proběhl soutěžní den obvodního kola Olympiády v programování

Dne 16. 3. 2016 proběhl na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT ve spolupráci s pořadatelem, Domem dětí a mládeže Praha 6, soutěžní den obvodního kola Olympiády v programování pro Prahu 6 a 17. Kategorií Programovací jazyky, Tvorba webu a Aplikační software se zúčastnilo celkem 55 účastníků a účastnic napříč základními školami a gymnázii, což je oproti minulému ročníku nárůst o více než 100%. Zdá se tak, že tato již takřka zavedená spolupráce přináší své výsledky v podobě zvýšení zájmu o programování a technické obory vůbec.

Protože bylo mezi účastníky i mnoho studentů septim a oktáv, prezentovala fakulta před vlastní soutěží i možnosti studia. Doufáme tedy, že se s mnoha z těchto nadějných talentů setkáme v budoucnu jako s kolegy na fakultě a těm nejúspěšnějším řešitelům přejeme i další úspěchy v krajském a celostátním kole.