V rámci Dětské univerzity ČVUT si školáci prohlédnou naše laboratoře

Druhý ročník Dětské univerzity ČVUT se uskuteční od 11. do 15. července. Mladí absolventi příměstského tábora, který má podtitul věda všude kolem nás, mohou získat titul Malý bakalář (Bc. jr.) nebo Malý inženýr (Ing. jr.). Celouniverzitní akce se koná pod záštitou rektora prof. Petra Konvalinky.

Celkem 384 účastníků Dětské univerzity z celé České republiky i ze zahraničí bude rozděleno podle věku do šestnácti studijních skupin. Na začátku čeká děti slavnostní imatrikulace a po úspěšném absolvování programu Dětské univerzity se uskuteční slavnostní promoce v Betlémské kapli za účasti rektora a zástupců akademické obce ČVUT.

Na naší fakultě si děti mohou vyzkoušet práci s Lego roboty, vyzkoušet si jízdu v elektroformuli. Naši zástupci školáky také doprovodí do Štefánikovy hvězdárny.