Středoškoláci se mohou hlásit na FEL_Camp

Jak přežít v přírodě a opatřit si základní životní potřeby, jako je připojení k internetu, naučí středoškoláky první ročník tábora FEL_Camp Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze. Ten proběhne ve dnech 6. až 9. srpna se na stanové základně fakulty v Temešváru u Orlické přehrady.  Středoškoláci za pomoci svých o něco starších kolegů již studujících FEL budou řešit různé zábavné úkoly z oblasti elektrotechniky a ICT v přírodním prostředí navozujícím extrémní situaci – ztroskotání v přírodě. Tábor bude zakončen vystavením certifikátu o schopnosti přežít v postapokalyptické době a přestát náročné studium na Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze. Organizátoři akce si připravili pro účastníky strhující příběh, kopírující možnou katastrofu.

Účastníci FEL_Campu se budou muset naučit přežít v polních podmínkách, sestavit si vlastní zdroj energie, zapojit vlastní vysílače a pokusit se vyřešit i další úlohy. Cílem akce je motivovat studenty k tomu, aby lépe pochopili napojení různých elektronických systémů a jejich vzájemnou komunikaci.

Registrace zájemců formou motivačního dopisu je možná do 30. května, kapacita akce je 20 osob.

Bližší informace a registrační formulář zde