Studentské soutěže, stipendijní programy, podpora, …

Nabídka Platnost Typ studia

Ocenění nejlepší studentské práce s vazbou na technické normy ČSN

31.07.19 Bc. Ing.
Česká agentura pro standardizaci (ČAS) vyhlašuje 4. ročník soutěže o nejlepší studentskou práci v oblasti technické normalizace. Cílem soutěže je ocenit autory nejlepších diplomových a bakalářských prací se zaměřením na technickou normalizaci, podaných k obhajobě v akademickém roce 2017/2018 a 2018/2019, a tím podpořit jejich další profesní směřování.

Soutěž o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií

15.09.19 Ing.
Soutěž o nejlepší IT diplomku roku je pro všechny šikovné studenty českých a slovenských univerzit.

Soutěž Český energetický a ekologický projekt roku - kategorie Student

25.10.19
Podpora zájmu o studium technických oborů na univerzitách v ČR Podpora INICIATIVY PRŮMYSL 4.0 a programu SMART CITY Využívání nových materiálů a technologií a trend energetické efektivity a OZE. Kategorie Student je vypisována bez rozdílu v kategoriích, obeslat ji mohou studenti vysokých a (nově) středních škol. Přihláška je osvobozena od vložného! Porota složená z předních odborníků navrhne rozdělení finančních cen!

Studentská soutěž Nakladatelství Academia

31.10.19 Ing.
Záměrem je dát možnost mladým, ještě neobjeveným autorům vydat svou magisterskou práci pod hlavičkou předního českého nakladatelství a pro čtenáře objevit nový talent české vědy.

Cena Wernera von Siemense

30.11.19 Ing. Ph.D.
Soutěžní kategorie reflektují aktuální potřeby ve společnosti a vědě. Kromě ocenění získávájí vítěžové také finační odměnu.

 

 


Ukončené soutěže

Nabídka Platnost Typ studia

Cena Edwards 2019

30.06.19 Ing.
Probíhá přihlašování do sotěže Cena Edwards 2019. Diplomové práce jsou rozděleny do kategorií Technika a Ekonomika a podnikání.

Soutěž o nejlepší diplomovou práci v materiálových vědách

15.05.19 Ing.
Cílem soutěže je ocenit autory nejlepších diplomových prací se zaměřením na materiálové vědy, podaných k obhajobě v rámci zimních a jarních termínů státních závěrečných zkoušek, a tím podpořit jejich snahu aplikovat nabyté vědomosti v praxi a vyzdvihnout inovativní postupy. Ceny jsou určeny i pro vedoucí prací.

Vodafone Nápad roku

11.05.19 Bc. Ing. Ph.D.
Přihlas svůj nápad do té nejstarší soutěže pro startupy v Čechách a na Slovensku.

Valeo ČVUT stipendium

15.10.18
Stipendium Valeo - Smart technology for smarter cars Stipendium ve výši 120.000 Kč našeho partnera Valeo. Jsi student prvního ročníku magisterského programu Otevřené informatiky, nebo Kybernetiky a robotiky? Jsi nadšený do technologie, silný v matematice, fyzice či programování se zájmem souvisejícím s vývojem samoříditelných aut? Pokud Tvé odpovědi jsou ANO, tak VALEO CTU SCHOLARSHIP je určený pro Tebe! Dvouleté stipendium ve výši 60.000 Kč za rok, vyplácené v měsíčních splátkách univerzitou*. Příležitost získat zkušenosti během placené stáže ve VALEO R&D centru v Praze. Příležist propojení diplomové práce s inovačními technologiemi ve Valeu. * částka je celková suma, stipendium je poskytováno studentovi v měsíčních splátkách ČVUT. Pro více informací o stipendiu a pro podání přihlášek, kontaktujte prosím pí. Janu Kostlivou (jana.kostliva@fel.cvut.cz). Přihlášky přijímáme do 15. října 2018.

Soutěž Electrolux CTF

06.10.18 Bc. Ing. Ph.D.
Soutěž je určena pro všechny nadšence, kteří se zajímají o oblast kybernetické bezpečnosti a internetu věcí. Účastnit se mohou studenti VŠ v České republice, kteří nejpozději v den soutěže dosáhli věku 18 let. Všichni soutěžící získají možnost odborné stáže.

Stipendium Nikoly Tesly

18.09.18 Bc. Ing. Ph.D.
Cílem projektu je poskytnout stipendia studentům ze sociálně slabých rodin nebo z dětských domovů, kteří studují v řádném bakalářském, magisterském nebo doktorském programu na VŠ technického zaměření a mají dobrý studijní prospěch.

IQRF Wireless Challenge: soutěž o nejlepší bezdrátovou aplikaci

21.05.18 Bc. Ing.
„Využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro bezdrátovou technologii IQRF a bojujte o hodnotné ceny,“ to je výzva programátorům, vývojářům, technikům a studentům z celého světa.

Technical Computing Camp Humusoft 2017 a soutěž o nejlepší uživatelský projekt

08.09.17 Bc. Ing. Ph.D.
Technical Computing Camp, která se bude konat v Brně ve dnech 7.-8.9.2017. V rámci akce proběhne "Soutěž o nejlepší uživatelský projekt" vypracovaný s použitím nástrojů MATLAB nebo COMSOL Multiphysics.

Cisco Outstanding Thesis Award

23.09.16 Bc. Ing. Ph.D.
V rámci letošního ročníku soutěže Cisco Outstanding Thesis Award si totiž mezi sebe tři nejlepší absolventské práce spadající do okruhu počítačových věd, zejména strojového učení a kybernetické bezpečnosti, rozdělí celkem 70 tisíc korun.

Cena Nadace ČEZ

31.05.16 Ing. Ph.D.
Soutěž vědeckých a technických projektů vysokoškolské mládeže v těchto vybraných energetických a elektrotechnických oborech: 1. Klasická elektroenergetika a tepelně energetická zařízení, 2. Elektrické stroje, přístroje, systémy a pohony, 3. Ekonomika a řízení energetiky, 4. Elektrotechnologie a měření, 5. Obnovitelné zdroje energie a životní prostředí, 6. Dozimetrie a aplikace ionizujícího záření

Soutěž pro mladé vědecké talenty Falling Walls Lab 2016

19.05.16 Bc. Ing. Ph.D.
Mezinárodní soutěž Falling Walls Labs vyzývá k účasti studenty, mladé vědecké pracovníky, zaměstnance i podnikatele. Přihlaste se a představte svůj nápad, výzkumný projekt nebo model v libovolném oboru!

2015 IEEE/IBM Watson Student Showcase

30.09.15 Ing.
IEEE and IBM are in search of creative, forward-thinking students to participate in an exciting team-based showcase! Do you want an opportunity to work with IBM's Watson to develop an innovative App? Do you want to develop your cognitive computing skills while earning a chance to win up to $2000 in cash prizes?

Soutěž o nejlepší diplomovou práci v IT

15.07.14 Ing.

Cena ČEZ

31.12.13 Ing. Ph.D.
Soutěž diplomových a doktorandských prací Cena ČEZ se pořádá od roku 1998 (každoročně se zúčastňuje kolem 25 prací). Cílem je vyhledávat talentované špičkové studenty a nabídnout jim uplatnění v rámci Skupiny ČEZ.
Za obsah odpovídá: doc. Ing. Ivan Jelínek, CSc.