ČeskyEnglish

Zaměstnanci

Prezentační aktuality

23.06.17 Přípravné kurzy matematiky a fyziky

Budete od října studovat v prvním ročníku a máte obavy, že pro Vás může být přechod ze střední školy na vysokou školu obtížný? Rádi Vám to usnadníme. Připravili jsme pro Vás Přípravné kurzy matematiky a fyziky, které budou probíhat čtrnáct dní před začátkem zimního semestru.

17.06.17 Nový monopost ČVUT eForce FEE Prague Formula byl představen na Václavském náměstí

Elektrická formule z dílny Fakulty elektrotechnické ČVUT byla představena 16. června v dolní části Václavského náměstí v Praze. Monopost navrhovali a stavěli v letošním akademickém roce sami studenti. Prezentace vyvrcholila dynamickými ukázkami vozu.

07.06.17 Výsledky Biosignal Challenge 2017

Dne 31. května se na naší fakultě uskutečnilo vyhlášení výsledků a předání cen studentské soutěže BIOSIGNAL CHALLENGE 2017. Soutěžním úkolem byl návrh a optimalizace algoritmu detekce epileptických mikrozáchvatů v programovém prostředí MATLAB. Soutěž byla přístupná studentům všech vysokých škol v České republice a bylo přihlášeno celkem 16 prací.
První cenu získal Vojtěch Kumpošt z naší fakulty, druhou cenu si odnesli Andrea Beháňová a Petr Nejedlý z FEKT VÚT Brno a třetí cenu získal také student FEL Miroslav Domankuš, viz fotogalerie.

02.05.17 Děkan na zasedání VR FEL ocenil dizertační práce, obě z katedry teorie obvodů

Dne 12. dubna udělil na zasedání VR FEL prof. Pavel Ripka Ceny děkana za dizertační práci. Oceněni byli Tereza Tykalová a Michal Novotný z katedry teorie obvodů.

26.04.17 Prof. Pěchouček pro Index LN: Umělá inteligence mění naše životy

Nástup umělé inteligence mění naše životy rychlostí, kterou si zatím nedokážeme představit. Nevyhnutelnou revoluci bychom měli pochopit, přizpůsobit se jí a snažit se najít výhody pro nás, pro lidi.

22.03.17 FEL má pět hvězd v hodnocení „Bohatství v rozmanitosti: Profily veřejných vysokých škol a fakult v ČR 2016“

V hodnocení HN získala FEL nejlepší hodnocení z technických a přírodovědných fakult (měřeno počtem pětihvězdičkových kategorií). O první příčku se dělí s MFF UK a FIT VUT. Lépe byly hodnoceny jen lékařské fakulty. Nyní je k dispozici podrobná zpráva o hodnocení, které pro HN provádělo Středisko vzdělávací politiky UK. Není překvapením, že nejvyšší možné hodnocení (pět hvězd) jsme získali v kategoriích • Vědecká, výzkumná a tvůrčí orientace, • Mezinárodní otevřenost a atraktivita, • Hodnocení studia, kurzů a učitelů a • Uplatnění absolventů na trhu práce.

07.02.17 Cyklus video přednášek k přípravě na přijímací zkoušky z matematiky

Připravili jsme pro vás soubor video přednášek z matematiky, které se vám mohou hodit nejen jako příprava na přijímací zkoušky, ale také jako příprava k maturitě a do prvního ročníku na vysoké škole. Jedná se o soubor základních tematických okruhů z matematiky k přijímacímu testu, na které pak navazuje výuka vysokoškolské matematiky.

Za obsah odpovídá: Ing. Igor Mráz