ČeskyEnglish

Licence pro službu Grammarly.com

SVTI na základě požadavků kateder zajistilo pro zaměstnance a studenty FEL předplatné licence pro službu Grammarly.com. Jde o on-line službu poskytující pokročilou korekturu anglické gramatiky. Je dostupná on-line, jako doplněk pro prohlížeč, Word atd. Hlavní přínos spatřujeme v:

  • zkvalitnění jazykové úrovně publikací, projektových žádostí, zpráv atd. a tudíž kratší recenzní řízení, vyšší šance získat projekt, ...
  • aplikace ušetří práci učitelům a vedoucím studentů, kteří nebudou muset v textu opravovat jednoduché chyby jako jsou chybějící členy nebo chybějící čárky ve větě.
  • možnost odhalit plagiáty textu
  • snížení nákladů na profesionální "proofreading" (i když toto není plnohodnotná náhrada)
  • aplikace uživateli pomůže vylepšit si znalost angličtiny, jelikož kromě opravy poskytuje i vysvětlení příslušného gramatického jevu
  • snadné použití aplikace

Každý student a zaměstnanec FEL má přístup ke službě Grammarly@edu prostřednictvím svoji fakultní e-mail adresy ve tvaru: username@fel.cvut.cz, stačí se zaregistrovat na adrese: http://www.grammarly.com/edu/signup. Uživatelé, kteří již dříve službu využívali individuálně a zaregistrovali se fakultní e-mail adresou, získají přístup automaticky také. Pokud se tak nestane, a je vám stále nabízena "free" verze s možností upgradu, můžete zkusit svůj stávající účet zrušit a založit si nový se stejnou fakultní e-mail adresou. Pokud ani to nevyřeší tento problém, kontaktujte helpdesk.

Přihlášení do služby: http://www.grammarly.com/edu

Nenastavujte si ke službě Grammarly stejné heslo jako je Heslo ČVUT nebo Heslo FEL!

K dispozici je nativní desktopová aplikace: https://www.grammarly.com/native/

Dále jsou k dispozici doplňky pro:

Předplatné služby je zatím na jeden rok (do 3. 7. 2017).

V případě dotazů nebo problémů se službou kontaktujte SVTI prostřednictvím HelpDesku.

Za obsah odpovídá: Ing. Michal Dočkal