Česky English

Věda a výzkum

Aktuality

28.01.16 Robosoutěž 2016 pro žáky ZŠ a víceletých gymnázií proběhne 22. dubna 2016

Soutěž je určena pro tříčlenné týmy z 2. stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií z České republiky. Úkolem každého týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby splnil zadanou soutěžní úlohu a to co možná nejlépe. Týmy své síly změří při společné soutěži sestrojených robotů v pátek dne 22.4.2016.

12.01.16 Přípravné kurzy matematiky a fyziky

Kurzy jsou určeny nejen budoucím studentům naší fakulty, ale i ostatním zájemcům. Cílem kurzů je pomoci studentům v přípravě k maturitě a kvalitně je připravit i na přechod ze střední školy na školu vysokou. Důraz je kladen na témata, která jsou základem pro následné studium na FEL ČVUT.

11.01.16 Podílíme se na unikátním výzkumu slunečního větru

Společný výbor Evropské kosmické agentury ESA a Čínské akademie věd vybral k realizaci projekt družice SMILE, v jehož konsorciu je i Fakulta elektrotechnická ČVUT.

07.01.16 Hlas předpoví nemoc

Průlomový výzkum týmu Dr. Rusze jak diagnostikovat počátky Parkinsonovy nemoci

06.01.16 Bastl-Battle - soutěž pro všechny zájemce o elektroniku

Studijní program Elektronika a komunikace vyhlašuje soutěž pro všechny zájemce o elektroniku s názvem Bastl-Battle. Ukažte svou sílu jako návrháři zajímavých elektronických zapojení využívajících moderní elektronické součástky.

11.12.15 Děkan předal motivační stipendium studentům 1. ročníku

Děkan předal vynikajícim uchazečům o studium v 2015/2016, kteří úspěšně studují v prvním ročníku bakalářského studia, osobní dopisy s blahopřáním k udělení motivačního stipendia.

10.12.15 Studentka Otevřené informatiky Barbora Suchanová uspěla na AppParade

Barbora Suchanová, studentka bakalářského stupně programu Otevřená informatika, získala se svojí prezentací aplikace Kalorické tabulky druhé místo v prestižní soutěži AppParade.

03.12.15 V soutěži ACM SPY zvítězil Pavol Žilecký z katedry počítačů

Student naší fakulty Pavol Žilecký se svojí diplomovou prací zvítězil v šestém ročníku soutěže ACM SPY o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií.

27.11.15 Prof. Hájek z katedry matematiky získal cenu rektora 1. stupně za prestižní publikaci

Kniha je prvním systematickým pojednáním o teorii hladkosti v nekonečně dimenzionálních prostorech, která je důležitou oblastí současné matematické analýzy. Přináší nové pohledy na aproximaci pomocí polynomů v nelinearním kontextu konečné i nekonečné dimenze.

Za obsah odpovídá: doc. Ing. Milan Polívka, Ph.D.