Vážené kolegyně, vážení kolegové, zveme Vás na přednášku:

Prof. Michael Bielický, vedoucí Ateliéru nových médií, Akademie výtvarných umění

Vývoj umění v nových médiích

Prof. Bielický bude na svých dílech a dílech svých studentů prezentovat současný vývoj umění v oblasti nových médií.

Přednáška se koná v úterý 18. ledna 2005 ve 14:00 hod. v místnosti č. 80 v budově Fakulty elektrotechnické ČVUT, Technická 2, Praha 6.

prof. Ing. Miloš Klíma, CSc., katedra radioelektroniky
prof.Ing. Vladimír Kučera, DrSc., děkan

Ateliér nových médií I - škola Michaela Bielického

V dnešní době se stáváme svědky rychlého zrození komplexního systému, který se stane technologickým a komerčním základem tzv. globální informační infrastruktury. Tento nový interaktivní komunikační prostor bude bezpochyby silným nástrojem ekonomiky, ale také bude stát v centru radikálních a daleko dosahujících změn v celosvětové společnosti. Odborníci z nejrůznějších odvětví jsou zajedno, že v reflexi a vytváření této nově vznikající reality budou hrát nepodcenitelnou roli umělci-vědci pracující s novými technologiemi. Ateliér nových médií na AVU se snaží vytvořit prostředí a podmínky pro výzkum a produkci, kde umělci-vědci mohou pracovat s rychle se rozvíjejícími mediálními technologiemi. Ateliér má proto charakter jedné laboratoře. Jeho cílem je umožnění praktického výzkumu a vývoje adekvátních mediálních technologií a jejich použití v uměleckém a společenském kontextu. Aktivity Ateliéru nových médií vycházejí z teoretické reflexe současného stavu mediální kultury a tak aktivně přispívají ke kvalitativnímu vývoji této kultury.