Internship Program Microsoft

Vážený pane děkane,

dovolte mi, abych Vás informoval o atraktivní příležitosti pro studenty informačních technologií.

Společnost Microsoft opět nabízí talentovaným studentům tříměsíční letní stáž v centrále společnosti v americkém Redmondu, kde je čeká ojedinělá příležitost podílet se na vývoji nového softwaru. Vybraní kandidáti budou spolupracovat s nejlepšími profesionály z celého světa a dostanou tak příležitost prokázat své kvality a otevřít si cestu ke skvělé kariéře v oblasti IT.

Pro region střední a východní Evropa je nabízeno 30 studentských příležitostí. V České republice a Slovenské republice hledáme pro finální výběr 8 - 10 kandidátů.

Výběr studentů bude dvou fázový - 1. kolo bude probíhat telefonicky. Ti nejlepší kandidáti postoupí do 2. kola, které se bude konat s pověřenými pracovníky z centrály Microsoftu z Redmondu, kteří rozhodnou o finálních kandidátech. Ti odjedou na tříměsíční stáž do USA.

V roce 2007 a 2008 byli mezi výherci čestí i slovenští studenti, kteří odjeli do Redmondu.

Očekáváme následující profil kandidáta:

• student technického oboru (ideálně 3. až 4.ročník, do programu nelze zařadit studenta posledního ročníku)
  • výborná komunikace v angličtině
  • zkušený programátor (C/C++, C#, Java)
  • kreativita a inovativní přístup
  • komunikační dovednosti
  • schopnost pracovat v týmu

V příloze tohoto dopisu naleznete detailní popis požadavků.

Vzhledem k Vašemu důležitému postavení v akademickém světě si Vás dovoluji požádat o rozšíření této nabídky mezi Vaše studenty.

Termín pro podání přihlášky (s rozvedením relevantních pracovních zkušeností) je 14.12.2008.

Děkuji.

Dr.Ing.Dalibor Kačmář
Platform Strategy Advisor
Microsoft s.r.o.