Informace pro studenty - cizince, kteří chtějí studovat v českém jazyce

Cizinec (kromě občanů Slovenské republiky) ucházející se o studium v akreditovaném studijním programu v českém jazyce prokazuje svou připravenost studovat v českém jazyce:

Potvrzení o vykonání zkoušky z českého jazyka je třeba přiložit k přihlášce ke studiu, případně doručit Pedagogickému oddělení FEL nejpozději do zápisu ke studiu. Bez doručení tohoto potvrzení nebude uchazeč zapsán. Upozorňujeme, že jiné než výše uvedené doklady stvrzující potřebnou znalost českého jazyka nebudou akceptovány.

Student, který nemůže doložit znalost českého jazyka (viz výše), může požádat o přezkoušení na katedře jazyků FEL, které bude v rozsahu zkoušky z češtiny 1, nebo v Ústavu jazykové a odborné přípravy UK. Úroveň zkoušek obou ústavů se rovná úrovni B2 Společného evropského referenčního rámce.

S žádostmi o přezkoušení na katedře jazyků FEL se obracejte na PhDr. Danu Salákovou nebo Mgr. Jitku Pinkovou, informace o přezkoušení v ÚJOP najdete na www.ujop.cuni.cz. Cena přezkoušení je 1000,- Kč.

Student je však do konce bakalářské etapy svého studia povinen absolvovat kurzy češtiny 2 (pokročilí) a ukončit je zkouškou z češtiny 2.

Termíny zkoušek z českého jazyka na FEL

9.6., 10.6. a 11. 6. 2008 od 13 hodin na katedře jazyků v Zikově ul. 4, Praze 6 (2. patro)

25.8., 26.8., 27.8., 28.8. a 29. 8. 2008 od 9.00 hodin nebo od 13.00 hodin na katedře jazyků v Zikově ul. 4, Praze 6

1.9., 2.9., 3.9., 4.9. a 5. 9. 2008 od 9.00 hodin na katedře jazyků v Zikově ul. 4, Praze 6

Na všechny termíny je nutno se přihlásit včas předem mailem na shora uvedené adresy, neboť počet studentů je limitován možnostmi katedry jazyků.

Poplatek musí být zaplacen před zkouškou v sekretariátu katedry.