Ing. Petr Mutafov získal 1. místo v soutěži diplomových prací Cena Emila Škody 2012

V jubilejním 10. ročníku studentské soutěže vyhlašované firmou Škoda Transportation a. s., předním evropským výrobcem vozidel pro městskou a železniční dopravu, se na prvním místě umístila práce Petra Mutafova vedená Tomášem Polcarem z Katedry řídicí techniky FEL.

Diplomová práce s názvem "Material characterisation of coatings after tribological tests - Testing of modern protective coatings in internal combustion engine" se věnuje problematice použití moderních ochranných povlaků ve spalovacím motoru. Tribologické vlastnosti povlaků byly nejprve analyzovány v laboratorních podmínkách na Katedře řídicí techniky a poté testovány na zdvihátkách ventilů v motoru studentské formule (CTU CarTech).

Cena Emila Škody je soutěž o nejlepší diplomové a doktorské práce. Je vypisována společností ŠKODA TRANSPORTATION ve spolupráci s Nadací ČVUT Media Lab za účelem podpory výjimečných výkonů studentů a doktorandů technických oborů univerzit.