Průmyslový design FA ČVUT na Designbloku 2013

d_CONTROL

Výstava studentů Průmyslového designu při Českém vysokém učení technickém v Praze se v rámci Designbloku 2013 představí v Era světě na Jungmannově náměstí. Několik vystavovaných prací vzniklo ve spolupráci Fakulty architektury a Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Výstava studentských prací, jež vznikly v zimním a letním semestru školního roku 2012/2013 na Ústavu Průmyslového designu při Českém vysokém učení technickém v Praze se v rámci letošního Designbloku představí ve velkorysých prostorech Ehlenova domu, sídle multifunkčního projektu Era svět.

Více jak 30 projektů, funkčních prototypů, několik vizualizací, grafik a videí bude zastupovat ateliér Mariana Karla, Alexiuse Appla, Jana Fišera a Reného Šulce.

Tak trochu jinak, v jiném světle. A tak trochu jinde. V multifunkčních prostorech Era svět, které najdete v zákoutí Jungmannova náměstí, tedy mimo tři hlavní bašty letošního Designbloku, bude od 7. do 30. října 2013 vystaven mladý a neotřelý design. Ústav Průmyslového designu je novým, progresivním hráčem v tržním a především pak vysokoškolském prostředí.

Spolupráce studentů napříč technickými a výzkumnými středisky ostatních fakult, spolupráce s průmyslem či řemeslnou dílnou je přirozenou a vlastně nedílnou součástí studia. Mladý designér je vystaven reálnému prostředí průmyslové výroby, jeho výhodou je praktická znalost technologie a materiálu. Tyto zkušenosti může zhodnotit ve vývoji a výrobě konkrétního výrobku; může je však taky popřít, zkušenost využít, materiál zneužít, může experimentovat a vyvíjet. Mimo rámec, d_CONTROL.

Designblok 2013, 7. - 13. října. - je výběrová mezinárodní přehlídka současného designu nábytku, průmyslového designu, bytových doplňků, svítidel, módy a šperku. Široký program nabídne výstavy, kontraktační a marketingové prezentace, setkání profesionálů, diskuze a přednášky.

Hlavním výstavním prostorem se nově stane Nákladové nádraží Žižkov. Funkcionalistická stavbaod architektů Karla Caivase a Vladimíra Weisse z první poloviny 30. let představí český studentský a profesionální design.

Kafkův dům u Staroměstského náměstí bude zaměřen na prezentaci designérských studií, módních návrhářů a designerů šperků. Třetím výstavním prostorem bude Colloredo-Mansfeldský palác. Nabídnout by měl výstavy současného českého a zahraničního uměleckého designu, které vybírali sami kurátoři, Jana Zielinski a Jiří Macek.

Ústav průmyslového designu - je garantem výuky průmyslového designu jako samostatného studijního oboru v rámci bakalářského a magisterského programu na Fakultě architektury Českéhovysokého učení technického v Praze.

href="designblok01.jpg" rel="lightbox-designblok" title="Bajdichová Gabriela, Goggi
Brýle pro detekci očních pohybů a diagnostikování dyslexie u dětí.
Práce vznikla ve spolupráci s FEL. Obdržela ocenění hodnotící komise bakalářských prací za skvělou inovativní práci.">
href="designblok18.jpg" rel="lightbox-designblok" title="Sládková Helena, Pepi
Brýle umožňující diagnostikovat dyslexii u dětí na základě zaznamenávání očních pohybů.

Další informace:

Doprovodný program:

Pondělí, 7.10. v 19:00 - vernisáž, Era svět

Pondělí, 7.10. v 21:30 - afterparty (Woostep, The Scapistry), Experimentální prostor NOD

Pátek, 11.10. v 10:00 - Snídejte šampaňské s René Šulcem

Pátek, 11.10. v 15:00 - komentovaná prohlídka

Sobota, 12.10. v 15:00 - komentovaná prohlídka

Sobota, 12.10. v 16:00 - výtvarná dílna pro rodiče s dětmi : V kůži designéra

Adresa:

Era svět, Jungmannovo nám. 767, Praha 1

Kontakty:

Design.FaCVUT@gmail.com

www.fa.cvut.cz/Cz/Ustavy/15150

www.facebook.com/CvutPrumyslovyDesign

Otevírací doba během Designbloku 2013:

Pondělí - Sobota 10.00.21.00

Neděle 10.00.19.00

Ateliery:

Atelier Appl: doc. ak. soch. Alexius Appl, asistenti MgA. Jan Jaroš, MgA. Adéla Bébarová

Atelier Fišer: prof. akad. arch. Jan Fišer, asistent M.A. Henrieta Nezpěváková

Atelier Karel: prof. ak. soch. Marian Karel, asistenti Ing. arch. MgA. Eva Červinková, MgA. Josef Šafařík, Ph.D.

Atelier Šulc: MgA. René Šulc, asistent MA. Marie Doucet¨

Kurátoři a organizace:

Marie Doucet, Eva Červinková, René Šulc, Jan Jaroš, Henrieta Nezpěváková, Josef Tomšej

Vidoprezentace:

Ondřej Rakušan, Adam Řehák, David Sivý

Autor Instalace:

Agáta Zapotilová, Martina Šandová

Děkujeme za spolupráci:

FA ČVUT, Era svět, Institut Intermédií (IIM)