Odborníci z Evropské kosmické agentury na ČVUT v Praze

Dne 24. října přivítá Fakulta elektrotechnická přední odborníky na kosmický výzkum: Dr. Bertrama Arbesser-RastburgaDr. Antoina Roederera, dřívější vedoucí Electromagnetic and Space Environment Division Evropské kosmické agentury.

Přednáška Dr. Arbesera-Rastburga, který je předsedou Study Group 3 ITU-R a Executive secretary of the Galileo Science Advisory Committee, začíná v 9:30 a bude zaměřena na představení kosmického programu ESA a jeho různé programy orientované především do výzkumu šíření elektromagnetických vln.

Dr. Roderer bude od 10:45 přednášet o požadavcích a typech antén, určených pro různé vesmírné mise a představí budoucí koncepce a trendy v této oblasti. Zajímavé bude jistě přiblížení, co ESA představuje, jaké jsou naše možnosti zapojení do jejích programů i jaké jsou možnosti pro stáže našich absolventů.

Obě přednášky se uskuteční na pozvání katedry elektromagnetického pole v budově Elektrotechnické fakulty ČVUT v Dejvicích v místnosti č. 80.