Nový monopost ČVUT eForce FEE Prague Formula byl představen na Václavském náměstí

Elektrická formule z dílny Fakulty elektrotechnické ČVUT byla představena 16. června v dolní části Václavského náměstí v Praze. Monopost navrhovali a stavěli v letošním akademickém roce sami studenti. Prezentace vyvrcholila dynamickými ukázkami vozu.

Skupina eForce FEE Prague Formula se skládá ze třiceti studentů bakalářského a magisterského studia na Fakultě elektrotechnické a Fakultě strojní ČVUT v Praze. Inovativními řešeními nové formule je změněná nosná struktura - kompozitní monokok. Ten byl poprvé nasazen v loňské sezóně. Optimalizací prošel i aeropaket, kde byla využila data naměřená z aerodynamického tunelu. Díky tomu všemu je celková hmotnost vozu 192 kg a zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 s.