Milé studentky, vážení studenti,

na této stránce naleznete seznam událostí, kurzů, volnočasových aktivit, které můžete jako nově zapsaní studentu FEL ČVUT v Praze využít a začít tak vysokoškolský život již v létě. Poznáte prostředí, ve kterém se pak budete několik let pohybovat a seznámíte se se svými novými kolegy.

Kurzy a jiné letní aktivity pro budoucí studenty 1. ročníků

Nově přijatým studentům nabízíme tyto kurzy a další letní aktivity:

 • Kurz pro přípravu a opakování k přijímací zkoušce z matematiky

  Čtyřdenní intenzivní kurz matematiky pro ty, kteří se hlásí v rámci mimořádného termínu přijímacího řízení, tj. s uzávěrkou 2. 9. 2016. Kurz potrvá od 23. do 26. srpna 2016 na katedře matematiky FEL ČVUT v Praze.

 • Kurzy matematiky a fyziky

  Matematika s fyzikou tvoří základ všech technických disciplín. Cítíte-li potřebu si po prázdninách matematiku, fyziku či obojí zopakovat, doporučujeme vám tento kurz, jenž vás provede tématy, na které budou ihned v prvním ročníku navazovat osnovy matematiky i fyziky.

  Kurz je naplánován na dva týdny těsně předcházející zimnímu semestru (19. až 30. září 2016). Mimopražští mohou tou dobou již být ubytováni na koleji a vedle přípravy na svůj první semestr na vysoké škole mohou věnovat svůj volný čas poznávání naší krásné Prahy a pomalu vplout do studentského života.

 • Zahajovací sportovní kurzy s matematikou na Orlické přehradě

  Na sportovně vzdělávacích seznamovacích kurzech pro nastupující studenty FEL se kromě sportování můžete zúčastnit konzultací z matematiky a besedy „průvodce prváka“.

  Kurzy budou probíhat ve čtyřech pětidenních turnusech na přelomu srpna a září, od 29. srpna do 18. září 2016.

 • Brigády na vybraných pracovištích fakulty a ve spřátelených firmách

  Individuální přístup ke studentům, který se snažíme budovat od samotného začátku jejich působení na akademické půdě, můžete otestovat třeba při brigádách našich pracovištích. Vedle možnosti přivýdělku se seznámíte se svými novými učiteli, které byste třeba jinak nepoznali. Z těchto kontaktů se mnohdy vyvine dlouhodobá spolupráce, vedoucí až k zadání diplomových prací.

Kulturní a vzdělávací akce

Fakulta i celé ČVUT v Praze se mimo vzdělávání, vědy a výzkumu snaží působit i na poli kulturním.

Našim novým studentům bychom rádi doporučili kupř.:

Další akce naleznete na webu fakulty, v kalendáři akcí či Facebookovém profilu.

Za obsah odpovídá: Ing. Jan Sláma