Fakulta elektrotechnická

České vysoké učení technické v Praze

ČVUT v Praze

Zaměstnanci

Interní aktuality

16.10.17 Workshop pro zájemce o studium v zahraničí

Informační schůzka o možnostech studentů vycestovat na partnerské univerzity ve světě bude 24. 10. 2017 od 11.00.

05.10.17 Oddychová zóna „minigolf“

Pro studenty i zaměstnance je zpřístupněna travnatá plocha bývalého minigolfu pro nehlučné odychové aktivity, studium i odpočinek a to dveřmi z proskleného krčku ve všední dny od 6. do 21. hodiny.

03.10.17 Středisko pro podporu studentů se specifickými potřebami ELSA

Usilujeme o efektivní a smysluplné studium studentů s hendikepem na naší škole. Poskytujeme komplexní služby uspokojující specifické potřeby těchto studentů a uchazečů o studium.

Prezentační aktuality

18.10.17 Tým Bezdrátové a vláknové optiky z katedry elektromagnetického pole získal prestižní mezinárodní projekt H2020

Tým Bezdrátové a vláknové optiky z Katedry elektromagnetického pole vedený prof. Zvánovcem získal prestižní čtyřletý mezinárodní projekt H2020 - Marie Curie-Skłodowska - ITN “European Training Network on Visible light based Interoperability and Networking (VisIoN)” z oblasti komunikace ve viditelné světle.

16.10.17 Prof. Pěchouček pro HN: Umělá inteligence může z Česka udělat rozvojovou zemi

Odborník na umělou inteligenci z ČVUT Michal Pěchouček odmítá, že se umělá inteligence vymkne kontrole a zakročí proti lidstvu. Její rozvoj ale podle něj povede k novému přerozdělení bohatství na světě. Nově budou kvůli umělé inteligenci země bohaté a chudé na práci. Aby se na změny vyvolané chytrými algoritmy a automatizací Česko připravilo, mělo by podle něj reformovat vzdělávací systém.

12.10.17 Imatrikulace 2017

Ve čtvrtek 12. 10. 2017 proběhla v posluchárně 256 slavnostní imatrikulace studentů prvních ročníků.

03.10.17 Tým docenta Hudce pokračuje ve výzkumu slunečního větru

Odborníci z Fakulty elektrotechnické ČVUT pod vedením docenta Reného Hudce pokračují v těsné spolupráci se zahraničními partnery v přípravě mezinárodního družicového projektu Evropské kosmické agentury ESA a Číny. Jedná o vzácný případ, kdy si orgány kosmické agentury vybraly k finální realizaci družicového vědeckého projektu ESA návrh s českou účastí na nejvyšší úrovni, tedy členstvím v hlavním konsorciu.

30.08.17 Studenti katedry řídicí techniky získali prestižní cenu IEEE CSS Video Clip Contest 2017

Studenti katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT dnes na Havaji převzali cenu za nejlepší video popularizující automatické řízení v soutěži IEEE CSS Video Clip Contest 2017 pořádané mezinárodní inženýrskou organizací IEEE. Klip, který vytvořili, demonstruje složité koncepty automatického řízení širšímu publiku na jednoduchém příkladu s kuličkou a obručí.

21.07.17 Druhé místo v Ceně Josepha Fouriera v oboru počítačových věd 2017 pro Lukáše Krasulu

Absolvent našeho magisterského programu Komunikace, multimédia a elektronika (KME) a doktorského programu Radioelektronika, Ing. Lukáš Krasula, Ph.D., získal druhé místo v Ceně Josepha Fouriera v oboru počítačových věd pro rok 2017.

Za obsah odpovídá: Ing. Igor Mráz