ČeskyEnglish

Studenti

Interní aktuality

19.09.17 Transmit Festival vypisuje Open Call

Transmit Festival vypisuje Open Call do T-Mobile Student Lab – přehlídky studentských projektů, jejichž výraznou součástí je propojení technologického zpracování s výzkumným, vzdělávacím, uměleckým či společensky prospěšným záměrem.

04.09.17 Nové vnitřní předpisy ČVUT

Upozorňuji na vydání nových dokumentů: Statut ČVUT v Praze, Volební řád AS ČVUT v Praze,  Jednací řád AS ČVUT v Praze, Stipendijní řád ČVUT v Praze, Statut hostujícího profesora ČVUT v Praze, Statut emeritního profesora ČVUT v Praze, Řád výběrového řízení pro obsazování míst akademických pracovníků ČVUT v Praze, Řád habilitačního řízení a řízení ke jmenování profesorem ČVUT v Praze, Řád pro udělování titulů doctor honoris causa ČVUT v Praze, Řád celoživotního vzdělávání ČVUT v Praze, Disciplinární řád ČVUT v Praze a Ubytovací řád ČVUT v Praze.

26.06.17 Kurzy pro zaměstnance a doktorandy ČVUT

MÚVS ČVUT v Praze otevírá od LS 2016-2017 v rámci IP 2017 „Zkvalitňování jazykových a dalších kompetencí zaměstnanců a doktorandských studentů ČVUT (KOMPETENCE 2017)“ kurzy pro zaměstnance a doktorandy ČVUT. Kurzy jsou pro zaměstnance ČVUT a doktorandy ČVUT bez poplatku.

Prezentační aktuality

21.09.17 Kampusem Dejvice opět projedou závodní formule našich studentů

I letos se v areálu vysokých škol v Dejvicích představí monoposty studentů ČVUT. Akce Den s formulemi proběhne 5. října od 9.00 hodin před monoblokem Fakulty elektrotechnické a Fakulty strojní. Během ní budou studenti prezentovat jak formuli s elektrickým pohonem týmu eForce FEE Prague Formula, tak i monopost se spalovacím motorem skupiny CTU CarTech.

18.09.17 Noc vědců 2017
(6. 10. 2017)

V rámci letošní Noci vědců se v prostorách FEL v Dejvicích představí například eForce FEE Prague Formula, elektromobil FEL-Buggy, nebo Cykloplánovač.

30.08.17 Studenti katedry řídicí techniky získali prestižní cenu IEEE CSS Video Clip Contest 2017

Studenti katedry řídicí techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT dnes na Havaji převzali cenu za nejlepší video popularizující automatické řízení v soutěži IEEE CSS Video Clip Contest 2017 pořádané mezinárodní inženýrskou organizací IEEE. Klip, který vytvořili, demonstruje složité koncepty automatického řízení širšímu publiku na jednoduchém příkladu s kuličkou a obručí.

04.08.17 Komplex budov ČVUT v Praze-Dejvicích ušetřil 5,6 milionu korun za vytápění. Díky metodě, kterou poprvé vyzkoušeli čeští vědci

V roce 2010 aplikovali vědci z katedry řídicí techniky FEL ČVUT jako první v Evropě efektivní metodu, jak ušetřit náklady na vytápění budov. Systém tzv. prediktivního řízení nasadili přímo v komplexu budov ČVUT na adrese Technická 2, kde se od té doby neustále zdokonaluje. Z vyhodnocení v červenci 2017 vyplývá, že za sedm let provozu univerzita ušetřila na vytápění 5,6 milionů Kč, což znamená průměrnou úsporu 18 % (800 000 Kč) za topnou sezónu. Metoda poprvé použitá v Česku se od té doby rozšířila po světě a související články českých vědců patří k nejcitovanějším v oboru.

28.07.17 Naši studenti vyhráli celosvětové finále Microsoft Imagine Cupu

Marek Novák, Tomáš Pikous a Barbora Suchanová v rámci startupu XGLU vyvíjí glukometr pro děti, který má formát kreditní karty.

21.07.17 Druhé místo v Ceně Josepha Fouriera v oboru počítačových věd 2017 pro Lukáše Krasulu

Absolvent našeho magisterského programu Komunikace, multimédia a elektronika (KME) a doktorského programu Radioelektronika, Ing. Lukáš Krasula, Ph.D., získal druhé místo v Ceně Josepha Fouriera v oboru počítačových věd pro rok 2017.

07.07.17 Naši studenti uspěli v soutěži „Cena Nadace ČEZ“

Dne 27. června 2017 se konalo národní finále 18. ročníku soutěže „Cena Nadace ČEZ“. V letošním 18. ročníku soutěže významně uspěli naši studenti.

01.07.17 Děkan na zasedání VR FEL ocenil dizertační práci dr. Lukeše

Dne 14. června udělil prof. Pavel Ripka Cenu děkana za dizertační práci. Ocenění získal Ing. Tomáš Lukeš, Ph.D. z katedry radioelektroniky za studii „Super-resolution Microscopy Live Cell Imaging and Image Analysis“. Školitem byl prof. Ing. Miloš Klíma, CSc. z téže katedry FEL.

30.06.17 Česká družice je na oběžné dráze. Studenti FEL ČVUT ji pomáhali sestavit

V pátek 23. června v 3:59 UTC byla jako součást nákladu indické rakety PSLV-C38 vypuštěna na oběžnou dráhu plně funkční družice VZLUSAT-1. Na vývoji a testování družice se podíleli studenti programu Komunikace, multimedia a elektronika Martin Urban, Ondřej Nentvich a Veronika Stehlíková pod vedením Ladislava Siegera a Tomáš Báča z katedry kybernetiky.

Za obsah odpovídá: doc. Ing. Ivan Jelínek, CSc.